niedziela, sierpnia 20, 2006

Dziwne


Właśnie zaczynała się burza. Pomyślałam, że może w końcu uda mi się zrobić zdjęcia błyskawic. Nie mam pojęcia, jak to zrobić przy pomocy aparatu cyfrowego, więc metodą prób i błędów ustawiłam najdłuższy możliwy czas przesłony. Jak widać, wygląda to jakby zdjęcia były robione w biały dzień, a przecież już po dziewiątej i ciemno i deszczowo. Ale nie o to chodzi. Te dwa zdjęcia są pierwszymi, które zrobiłam. Chodzi mi o te czerwone błyski na pierwszym i tę mgłę na drugim. Być może są to odbłyski od książek z lakierowaną okładką, na których ustawiłam aparat, bo nie mam statywu. I zaznaczam, że nie paliłam papierosa w czasie robienia tych zdjęć. Zapaliłam zresztą później, chcąc uzyskać podobny efekt, ale nie udało się - na innych zdjęciach nic takiego nie ma. A może te zdjęcia nadają się do archiwum X? I ta mgła i czerwone błyski to jakaś materializująca się energia?

2 komentarze:

  1. no, to rzeczywiscie dziwne. a telewizor blikujacy w okno? no nie wiem, choc na tym drugim zdjeciu ten "dym" wyglada jak twarz. a moze to jaki aniol? diabli wiedza :-)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Telewizor w okno nie da rady - zdjęcia przy otwartym jak szeroko były robione... I to jeszcze jest najdziwniejsze - ta mgielna linia przez całą szerokość...

    OdpowiedzUsuń